Atletico Madrid învinge pe Monaco si se califica de pe primul loc / Formația din Principat nu înscrie nici de la 11 m

Atletico Madrid  a primit vizita lui As Monaco în ultima etapă a grupei A, meci pe care l-a câștigat cu 2-0 pe Wanda Metropolitan.

Badiashile a de viata nefericit în proprie poarta sutul lui Koke, iar madrilenii preiau conducere din minutul 2.

Monaco isoreste cateva ocazii clare de a restabilii egalitatea pe tabela, iar cum ocaziile se răzbuna, Atletico a punctat iar,de această dată prin A. Griezzmann, în minutul 24 și spaniolii au intrat la pauză cu avantajul de două goluri.

În partea secundă, Monaco a încercat să reducă din diferență, însă ghinionul i-a urmărit pe francezi pe tot parcursul meciului, Falcao ratand chiar si lovitura de la 11 metri, din finalul jocului.

Așadar Atletico Madrid  se impune cu scorul de 2-0 on fața lui As Monaco si se califica de primul loc în 16-ului Champions League.