Barcelona câștigă la Londra după un meci extraordinar pe Wembley

Tottenham a suferit o înfrângere usturătoare pe teren propriu într-o partidă jucată pe „marele” Wembley în fața catalanilor cu 4-2 după un adevărat recital al lui Messi si compania.

Coutinhoa deschis repede scorul în Regat în minutul 3 al partidei, Rakitik majorat avantajul Barceloneiîn minutul 28, stabilind si scorul primei reprize .

În partea secundă londonezii au dat semne că pot reveni în meci prin reusita lui Kane(52′), însă Messi a iesit la rampa si i-a adus la tăcere pe englezi în minutul 58 ducând scorul la 3-1.

Tottenham reduce din diferență prin golul lui Lamela(63′), dar același Messi trage cortina în minutul 89 și meciul se termina trist pentru londonezi.

Așadar Barcelona castiga cu 4-2 pe terenul lui Tottenham profitând de lipsa mai multor titulari din tabăra gazdelor .