CSM Slatina elimină FC Argeș din Cupa României

Oltenii condusi în teren de Bobi Verdeș, au reușit să facă o nouă victimă în Cupa, după ce au eliminat pe FC U Craiova si ASCO Filiasi, echipe mai bine cotate, de această dată trecând de una dintre cele mai puternice echipe ale esalonului secund FC Argeș cu scorul de 2-0.

FC Argeș a venit cu ratarile, iar formația de la malul Oltului cu golurile, astfel încât Ceapă a deschis scorul în minutul 32, avantajul fiind majorat în repriză secundă de către Radu care a reușit să își treacă si el numele pe lista marcatorilor  în minutul 72, surprinzand adversarul care nu se aștepta să aibe astfel de probleme în jocul cu echipă de liga a 4  a

Așadar CSM Slatina continuă în Cupa , in turul următor, unde va da piept cu una dintre formatiile de liga a doua, tot acasa, pe Stadionul 1 Mai.