Incredibil! În timp ce Serena a facut circ, tânara Osaka a jucat și a castiga US Open

Mare favorita la câștigarea turneului de la US Open, jucătoarea americanca, Serena Williams a fost învinsă în finala de jucătoarea din Japonia, Osaka N. care castiga primul ei turneu de Mare Slam.

Doar o oră și 19 minute i-au trebuit asiaticei sa ii administreze o înfrângere dureroasă fostului nr. 1 mondial, adjudecandu-si primul set cu în incredibil 6-2, lucru ce a dus la pierderea concentrării pe fondul frustrarii, in cazul jucătoarei americance.

Serena a inceput o discutie aprinsa cu arbitrul central din cauza avertismentului pentru ca a primit indicatii de la antrenor in timpul meciului.Aceasta nu a trecut peste acest avertisment si a inceput un scandal fara precedent in istoria acestor turnee de tenis, exagerat și care a depasit unele limite.

În timp ce Serena era ocupata cu arbitrul, nedepășind frustrarea că nu poate câștiga, tânăra Osaka și-a văzut de meci si a câștigat foarte lejer turneul.

Așadar Osaka N. câștigă categoric Finala de la US Open după o partida perfectă în fața Serenei Williams, cu scorul de 2-0.