Lazio pune la punct armata lui OM; Francezii se întorc învinși de la Roma

Olimpique Marseille s-a deplasat în capitala Italiei sa isi joace șansa în Europa League în fața celor de la Lazio, însă reușita lui Thauvin nu a fost  de ajuns.

Lazio a deschis scorul in finalul primei reprize prin Parolo din minutul 41 și romanii au intrat în avantaj la cabine.

Lazialii au iesit cu moralul ridicat de la cabine, iar în minutul 55 Correa a dublat avantajul pe tabela.

Oaspeții si-au adus aminte ca nu sunt in vacanta la Roma, iar în minutul 60 a reușit să egaleze prin Thauvin, însă nu a fost suficient ca OM sa plece acasa cu punct sau puncte.

Așadar Lazio castiga pe teren propriu cu 2-1 si ocupa locul 2 cu 9 puncte, in timp ce Marseille se face de ras cu in singur punct ocupând poziția a 3 a.