S-a terminat! Franța este noua campioană mondială !

Partida cea mare de la Turneul Final găzduit de Rusia, a adus în iarbă cele mai puternice doua reprezentative si anume, cea a Franței și ce a Croației.

Spectacol total cu multe goluri în meciul de închidere al CM2018.

Franța a reușit să se impună la capătul unui meci în care spectacolul nu a lipsit. In minutul 18 Mandzukic a deviat nefericit mingea in proprie plasa si astfel Franța a preluat conducerea. Zece minute mai târziu Perisic a restabilit egalitatea.

Din pacate pentru croati, Griezmann a redus Franța in avantaj pe tabela in minutul 38, cand a transformat un penalty, validat de proba video, cand chiar Perisic a facut hent in propriul careu.

In partea secundă, Franța a continuat asediu astfel încât Pogba a lovit si el in minutul 55.

Mbape si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor in minutul 68 cu o super execuție și scorul ajunsese la 4-1.

În minutul 71 Mandzukic si-a spălat din păcatele din prima repriză si a stabilit scorul final 4-2.

Așadar Franța a devenit noua campioană mondială la Turneul Final susținut în țara lui Putin, iar cei peste 30.000 de suporteri francezi au declanșat nebunia pe uriașă arena din Moscova.