Sporting Lisabona face scorul serii cu Qarabag si merge împreună cu Arsenal în 16- imi

Qarabag a primit vizita portughezilor în penultima etapă a grupelor Europa League, partida ce i-a adus o înfrângere drastică, scor 6-1 pentru Sporting.

Dost  a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 5 si anunta iureșul portughezilor, însă gazdele au reușit să egaleze prin Zoubir in minutul  14. Fernandes (20’) readuce din nou oaspeții în avantaj.

Doar 13 minute a durat până când Sporting a lovit din nou, si Nani (33’) a stabilit scorul primei reprize.

• În partea secundă, lui Sporting i-a iesit absolut tot, si Diaby a majorat avantajul în minutul 65.

Pana la fluierul final al centralului, portughezii au mai marcat de 2  ori, prin Fernandes (75’) și  Diaby (82’) au dus scorul la un distrugător 6-1 pe terenul lui Qarabag .

Asadar Qarabag pierde scor 1-6 pe teren propriu în fața lui Sporting Lisabona, echipă care merge ceas alături de Arsenal Londra.