Franța elimină Argentina dupa un meci nebun

Franța a eliminat sâmbătă dupa-amiaza Argentina dupa un meci placut privitorilor, in care s-au marcat 7 goluri spectaculoase.

Griezmann a deschis scorul pentru francezi in minutul 13 cand a transformat impecabil o lovitură de pedeapsă și jocul s-a animat.Di Maria restabilește egalitatea în minutul 41  și se între la cabine cu scorul de 1-1.

După pauză a inceput recitalul de goluri.

După pauză, Mercado a adus Argentina in avataj pe tabela de marcaj in minutul 48 ,dar Pavard a readus Franța in lupta in minutul 51 cand aceasta a înscris dupa o incursiune ca la carte a francezilor.

Așadar reprezentativa cocosului galic, mai determinată fiind , s-a dezlănțuit pe tabela, intr-un moment de strălucire a lui Mbape care a reușit dublă in doar 4 minute si i-a îngropat definitiv pe Messi si compania , în minutele 64 și 68.

În finalul partidei Aguero reduce din diferenta însă este prea târziu si se termina 4-3 pentru Franța care se califica mai departe dupa aceasta bătălie crâncenă cu naționala Argentinei.