Columbia nuca tare pentru Anglia in optimi

Anglia si Columbia au oferit un meci echilibrat in prima repriză, cu mai multe cartonașe galbene în dreptul columbienilor.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate scor 0-0 ,însă după pauză Anglia a preluat conducerea dupa Kane a transformat o lovitură de pedeapsă in minutul 51.

Columbia a iesit la joc având mai multe ocazii de a înscrie însă Cuadrado nu a reușit să fructifice șansele de a egală si de a duce meciul in prelungiri.

Cu toate astea Anglia a avut probleme cand in minutul 90+3 Myna a înscris în extremis cu o lovitură de cap si a declanșat nebunia in tribunele arenei din Moscova.

S-a ajuns la penalty-uri unde norocul a fost de partea englezilor deoarece Bacca  si Uribbe au ratat si astfel Anglia merge mai departe în sferturile de finală ale CM2018.