CFR Cluj merge ”ceas” pe teren propriu. Dinamo o noua infrangere

Dupa o repriza nula, incheiata 0-0, in care ocaziile de gol au fost reduse numeric, CFR Cluj si Dinamo Bucuresti au oferit un adevarat spectacol pe arena DR. Constantin Radulescu, in partea secunda.

Dinamo a deschis scorul prin tanarul Popescu in minutul 61 cand acesta l-a invins pe Vatca cu o lovitura de cap perfecta.Bucuria cainilor nu a durat mai multe de 5 minute, cand Tucudean a egalat cu un sut la firul ierbii.

CFR Cluj avea sa se desprinda pe tabela de marcaj in minutul 73 cand Omrani si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, ca 5 minute mai tarziu sa-l serveasca perfect pe acelasi Tucudean, acesta realizand ”dubla” ingropand-o pe Dinamo categoric.

Asadar CFR obtine o victorie categorica in fata lui Dinamo, 3-1 si se pregateste pentru o noua confruntare europeana, unde va da piept cu luxemburghezii de la Dudelange, in play-off-ul Europa League.