Gorobsov „fura” toate punctele Universitatii

Ultima partida a acestei etape în liga 1, a adus în iarbă pe CSU Craiova si Concordia Chiajna, o partida plină de sancțiuni care au înclinat avantajul in favoarea ilfovenilor.

Eliminarea prematură a fundasului Donkor, a făcut mai usoara misiunea formației de langa Bucuresti, scor pauzei fiind alb, 0-0.

• Dupa pauza, Craiova a mai atacat în câteva rânduri poarta lui Caparco, însă italianul din poarta Chiajnei a avut o zi mare.

Centralul partidei a avut parte de un joc complicat cu multe intrări dure, vazandu-se nevoit să arate cartonasul galben in mai multe randuri.

Gorobsov sparge gheața in mi util 82 si aduce astfel toate punctele in curtea Chiajnei, Universitatea suferind o nouă înfrângere.

Așadar, oltenii ratează ocazia de a urca in clasament, cu toate ca numarul impresionant de susținători S-a făcut auzit încă din primul si pana in ultimul minut.