Băieții lui Rădoi, nouă generație de aur a României ?

Naționala de tineret U21, a reușit o calificare istorică la Campionatul European, după victoria categorică obținută acasa, pe teren propriu, in companiei celor din Loechtenstein, cu scorul de 4-0.

• Puscas a deschis scorul în minutul 14 și a adus bucurie nemărginită pe chipurile celor 15000 mii de români prezenți pe Ilie Oană.

Ianis Hagi a majorat diferența pe tabela de marcaj in minutul 25 cu e super executie din lovitură liberă direct în vinclul portii, până la pauză tricolorii mici reușind să mai puncteze încă o dată prin acelasi G. Puscas cate aduce liniștea în tabăra noastră.

• În partea a doua asediul elevilor lui Mirel Rădoi,a continuat, iar minutul 74 fostul jucător al Ute Arad, Adrian Petre a făcut ca sărbătoarea sa înceapă mai devreme la Ploiești.

Se termina 4-0 pentru România și astfel,băieții noștri se califica la Campionatul European.