CFR Cluj, lider după victoria cu Poli Iași

Ardelenii au câștigat cu greu meciul cu Poli Iași, 1-0 pe teren propriu si au câștigat, momentan, fotoliul de lider al clasamentului Ligii 1 Betano.

Poli Iași a rezistat putin in Gruia, in minutul minutul 19 vazandu-se condusă cu 1-0 grație golului lui Muresan, care a stabilit si scorul primei reprize.

• Partea secundă a scos la rampa un joc fragmentat, sancționat de central cu cartonașe galbene, împărțite în ambele tabere.

Jocul modest al campioanei, a reușit totuși să îi aduce cele 3 puncte în fața propriilor suporteri, deoarece pana la fluerul final al arbitrului, nu s-a mai înscris și scorul a rămasă același din prima repriză.

Așadar CFR Cluj a câștigat în fața Iașului cu 1-0 si ocupa primul loc cu 23 de puncte in timp ce trupa lui Flavius Stoican se situează pe poziția a 9 a cu 14 puncte.