Dortmund a făcut instrucție cu Atletico Madrid – Nemții au maximum de puncte.

Atletico Madrid a suferit o înfrângere usturătoare în deplasare pe terenul Borussiei Dortmund, intr-un meci în care, nemților le-a iesit absolut tot.

Witsel stabilește scorul primei reprize în minutul 38 și astfel Borussia intrat la cabine în avantaj. Jocul modest al spaniolilor lui Simeone a confirmat superioritatea galbenilor, care merg ceas atat in campionat cât și în Champion’s League.

Guerreiro (73′, 89′) si Sancho (83′), aduc Borussiei cea mai clară victorie din istoria meciurilor jucate împotriva lui Atletico Madrid.

Așadar Borussia castiga categoric scor 4-0 partida cu Atletico de Madrid, si ocupă prima poziție cu maximum de puncte, până la acest moment neprimind nici un gol, cât despre oaspeți putem spune că ocupă poziția secundă cu 6 puncte obținute în primele două etape.