Poli Iași ajunge la a patra înfrângere consecutivă în campionat – Flavius Stoican și-a dat demisia!

Poli Iași a pierdut partida cu Hermannshtadt pe teren proprii si a ajuns astfel la încă un record negativ de patru înfrângeri consecutive.În urma acestei înfrângeri Flavius Stoican și-a dat demisia de la Poli Iași!

Ardelenii au deschis scorul în minutul 22 prin Tsoumou, iar elevii lui Flavius Stoican s-au vazut nevoiți să alerge după egalare.

Din pacate pentru moldoveni, neatenția i-a costat scump, sibienii izbutind sa mai marcheze o dată până la pauză prin Dumitriu, rezolvând meciul încă din prima parte a jocului. Rezultatul pauzei și rămâne si cel final, astfel încât lumea apostrofează evoluțiile lui Cristea si compania care au ajuns la a patra înfrângere consecutivă .

Așadar Poli Iasi pierde scor 2-0 si coboară pe poziția a 10 a cu 14 puncte în timp ce Hermannshstadt ocupă penultima poziție în clasamentul ligii 1 Betano cu 12 puncte.