Adrian Severin: Avem un partid extremist aflat la guvernare, USR; nu a venit cu niciun proiect pozitiv, are doar resentimente şi dorinţa de a distruge

„În România avem un guvern în care principalele pârghii sunt deţinute de un partid extremist, numit USR. E un partid care nu are lideri şcoliţi, vedem că diplomele acestora  sunt discutabile atunci când le descoperim că există, nu au niciun fel de credinţă, nu cred în Dumnezeu, nu cred în nimic de fapt, nu sunt nici musulmani, nu sunt nici hinduşi, nici creştini, nu cred în absolut nimic, nu au un instinct naţional, nu-şi iubesc ţara, dimpotrivă consideră că naţiunea este un impediment al progresului, nu au niciun proiect pozitiv”, a spus Adrian Severin într-un podcast.

„Nu au venit cu nicio idee pozitivă, au doar resentimente şi dorinţa de a distruge. Vor să distrugă şi tradiţiile noastre, şi Biserica noastră, vor să distrugă până şi conştiinţa diferenţelor noastre, diferenţe de inteligenţă, de educaţie, de gen, de asemenea cultura noastră trebuie distrusă, demolată, orice amintiri ale unor realizări trecute şi a unei identităţi trebuie distruse. Acesta este USR-ul. Un partid al distrugerii este un partid extremist”, a spus, printre altele, Severin.

Proiectul jurnalistic ecopolitic.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.

Depinde și de tine să susții o presă independentă.

SHARE

URMĂREȘTE-NE PE

Campanii publicitare
    sales banner

Lumeapolitica.ro

Loading RSS Feed

Articole Similare