Alaves dă lovitura în minutul 5 de prelungiri / Real Madrid, o nouă înfrângere rușinoasă.

Real Madrid a suferit încă o înfrângere, de această dată pe terenul lui Alaves si confirmă încă o dată forma extrem de slabă pe care o traversează, atâta în campionat cât și în Champion’s League.

Alaves a făcut un meci mare împotriva galacticilor pe care toată lumea ii vedea mari favoriti ai acestei întâlniri, doar că în minutul 90’+5 a dat lovitura prin reusita lui Garcia si astfel ia toate puncte puse la bătaie.

După acest eșec Real Madrid ocupă poziția secundă la egalitate cu marea rivala FC. Barcelona rămânând cu 14 puncte, în timp ce Alaves aduna tot atâtea puncte.După această victorie clasându-se pe locul 3 la egalitate cu cele de mai sus .

Asadar Alaves urca pe podium în La Liga după victoria 1-0 cu Real Madrid, in timp ce madrilenii vor încerca să treacă peste pasa proastă de care da dovada.