Anglia zdrobeste Panama si trece pe primul loc cu un golaveraj uriaș

Prima partidă a zilei de azi a pus fata in fata Anglia si Panama, într-o forma de zile mari, Anglia a dat de pământ cu echipa dinamovistului Penedo.

În minutul 8 Stones deschide scorul,fiind urmat de o ploaie de goluri , Kane in minutul 22 din penalty, 9 minute mai târziu Lingard trecandu-si numele pe lista marcatorilor. Într-un meci fara  replica din partea panamezilor. Pana la pauză Kane si Stones realizeaza fiecare dubla si tabela indica un sfâșietor 5-0  pentru britanici.

În partea secundă Anglia a lăsat mai moale  turatia motoarelor reușind să mai înscrie o singură dată prin super starul Kane care izbutește primul hatrick de la CM 2018.

• În minutul 78 Baloy înscrie golul de onoare pentru Panama si stabilește scorul final de 6-1.

Cu această victorie Anglia ocupă primul loc în Grupa la egalitate de puncte cu Belgia,însă golaverajul ii propulseaza pe englezi pe primul loc.