Barcelona revine în final si castiga la Vallecano / Catalanii își consolidează poziția de lider

Vallecano a primit vizita Barcelonei, formație pe care putea sa o si învingă, dar pe final Catalanii au marcat de două ori si au câștigat 3-2.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 11 și Barcelona a preluat conducerea pe tabela însă în minutul 30, Pozo restabilește egalitatea si îngheață scorul pauzei 1-1.

În partea secundă, Rayo produce surpriza si nou-intratul A. Garcia marchează pentru 2-1.

Dembele a egalat in minutul 87 și in final, Suarez aduce victoria în minutul 90 realizând dubla.

Așadar Barcelona castiga cu 3-2 pe terenul lui Rayo Vallecano si isi păstrează poziția de lider cu 24 de puncte în timp ce gazdele ocupă locul 19 cu 6 puncte în La Liga.