Batin „îngroapă” FCSB-ul lui Becali

FCSB a avut viața grea în partida cu Concordia Chiajna pe teren propriu, unde a a fost tinuta in sah de ilfovenii din vecinătate.

Prima repriză nu a adus nimic notabil pe tabela de marcaj decât un 0-0 alb, neplăcut spectatorului iubitor al acestui sport.

Surpriza a venit în partea a doua a jocului, mai exact in minutul 60 când Paul Batin, a deschis scorul invingandu-l pe goalkeeper-ul ros-albastru cu un șut din marginea careului, modificând astfel scorul in favoarea Chiajnei.

Trupa lui Nicolae Dica s-a trezit prea târziu în această partida si au declanșat în asediu la poarta oaspeților,care intr-un final s-a dovedit inofensiv.

Așadar centralul pune capăt unui coșmar devenit realitate pentru Pintilii si compania, FCSB suferind un nou eșec pe teren propriu, cu 1-0 in fata Concordiei Chiajna si ratează ocazia de a se desprinde în clasament.