Belgia cucerește locul 1 în Grupa după ce trece si de Anglia / Panama a fost prada ușoară pentru Tunisia

Anglia a intalnit aseară în ultima partidă a grupei, Belgia, una dintre cele mai in forma echipe de la Turneul Final 2018.

Ambele reprezentative au oferit un loc deschis pe fondul unei relaxari, fiind calificate încă din primele două meciuri cand au obținut cate doua victorii.

Belgia a reușit să impună în fața britanicilor prin golul lui Januzay din minutul 52 care a stabilit si scorul final – 1-0.

Așadar Hazard și compania termina pe locul întâi cu maximul de puncte.

De celălalt parte Panama a fost prada usoara pentru Tunisia

În celălalt meci al grupei Panama a pierdut în fata Tunisiei scor 2-1 si termina pe locul 4 această prezență la CM2018.

În minutul 12 Meryah trimite nefericit balonul în proprie poartă și Panama preia conducerea.

Imediat după pauză Ben Yousef anuleaza avantajul panamezilor in minutul 51 cand il învinge pe Penedo cu un șut din afara careului.

Rezultatul final a fost stabilit in minutul 68 de Khazry si Tunisia învinge Panama terminând pe locul 3.