Brazilia câștigă grupa E dupa 2-0 cu Serbia / Elvetia scoate doar un egală

Brazilia câștigă cu 2-0 ultima partidă din grupa E si câștigă grupa cu 7 puncte urmată de Elvetia care a reusit sa strângă o zestre de 5 puncte.

Paulinho deschide scorul în minutul 36 și stabilește scorul primei reprize, iar în minutul 68 Tiago Silva mărește avantajul si acesta rămâne scorul final .

Așadar Brazilia câștigă grupa E si se califica de primul loc mai departe in optimile Turneului Final.

Elvetia scoate doar un egală in ultimul meci al grupei însă este suficient pentru a se califica.

În celălalt meci din grupa E am avut parte de un meci cu multe goluri,terminat la egalitate 2-2.

Dzemailli a deschis scorul în minutul 31 pentru elvetieni, însă Watsona egalat imediat după pauza si Costa Rica a intrat din nou în meci.

Fiind clar echipa mai determinată, Elvetia a reușit sa treaca din nou în avantaj pe tabela cand in minutul 88‚ Dramic înscrie dupa o fază- scoala in care apărarea oaspeților a fost făcută sah mat.

Însă nebunia a continuat si Ruyzratează o lovitură de la 11 metri în minutul 93  numai șansa a facut ca Sommer sa-si trimită mingea in propria poartă si Costa Rica egaleaza din nou, meciul incheindu-se la egalitate 2-2.