CFR Cluj se califica în sferturile Cupei României; Plesca vede roșu de pe banca

Gaz Metan Mediaș a primit vizita campioanei în Cupa României, meci în care s-a vazut nevoită să dea tot ce au mai bun, însă, din pacate pentru medieseni, clujenii s-au impus cu scorul de 1-0.

Gaz Metan a dominat jocul de la un capat la altul al partidei, jucătorii sibieni intrecandu-se în ratări, prin Fortes si Fofana.

Partida a fost una extrem de tensionată având în vedere faptul că Marius Avram, a arătat destul de multe galbene, mai mult de atat, portarul de rezervă pentru acest meci, Plesca a vazut direct roșu pentru proteste.

În partea a doua, Tucudean aduce CFR-ul în avantaj cu o super reușită, caracteristica atacantului arădeană,în minutul 64.

Așadar CFR castiga cu 1-0 pe terenul lui Gaz Metan Mediaș  și se califica in sferturile Cupei Românie.