Croația distruge Argentina! Messi nu și-ar fi închipuit asta!

Meci incredibil facut de Croația in FAȚA Argentinei, obtine a doua victorie în aceste Turneu Final asigurându-și calificarea mai departe.

Prima repriză nu a adus nimic spectaculos în jocul niciuneia dintre echipe, rezultatul rămânând neschimbat până la pauză.

Cea avea sa urmeze repriză secundă nu și-ar fi imaginat nimeni , cand Rebik deschide scorul in minutul 47 , posesia fiind de partea caroatilor. Argentinieinii nu reusesc sa puna prea mare pericol la poarta adversă,iar Modric starul lui Real Madrid duce scorul la 2-0 in minutul 80 fapt total surprinzător, ca mai târziu în primul minut de prelungiri Ivan Răniți sa distrugă efectiv Argentina, fapt în care naționala lui Messi si Di Maria pica pe un rușinos loc 3 in grupa cu un singur punct dupa doua partide.

Cu toate astea, Croația obtine calificarea în faza următoare dupa primele două meciuri disputate la CM 2018.