Cutrone o rapune pe AS Roma în ultimele secunde

Meci mare în prima ligă din Italia, AC Milan a dat piept cu AS Roma, obținând victoria în ultimul minut de prelungiri

Pentru milanezi a deschis scorul Kessie în minutul 40, acesta hotărand soarta primei reprize.

În partea secundă, Fazio a readus-o în joc pe AS Roma în minutul 59, romanii trecând în mai multe rânduri pe lângă înscrierea golului doi, însă rezultatul a rămas neschimbat până în prelungirile partidei.

Băieții lui Gatusso au dat lovitura în minutul 90’+5 când Cutrone a surprins apărarea lui Și Francesco si l-a învins pe Olsen cu un sut plasat la coltul lung, aruncand tribunele in aer.

Așadar AC Milan obține o victorie uriașă în fața Romei, scor 2-1 si ii provoacă formației din capitală prima înfrângere în acest sezon.