Dinamo și FCSB s-au făcut de râs în Cupa României

Dinamo, neputincioasă la Miercurea Ciuc.

Micuța formație de liga a 3 a din Miercurea Ciuc a reușit performanța de a o elimina pe Dinamo București din Cupa României, după un meci spectaculos cu o serie impresionantă de lovituri de pedeapsă.

Dinamo s-a vazut condusă după pauză prin reușitele lui Majzik (48′) si Magyari (52′).

miercurea ciuc dinamoElevii lui Mircea Rednic au revenit în meci cu dublă lui Dan Nistor (54′, 60′), mulțumită cărora meciul a mers în prelungiri, acolo unde Neicutescu a readus sperantele „câinilor” în minutul 110,speranțe pe care, Berde avea sa le spulbere 4 minute mai târziu când a înscris si a trimis meciul la loviturile de departajare.

După o serie nebună cu răsturnări de situație și ratări care mai de care, Dinamo se vede nevoită să accepte ca traversează o criză acută si părăsește si Cupa României.

FCSB s-a făcut de râs la Călărași.

Elevii lui Nicolaie Dica au reușit contraperformanta de a fi eliminați din aceasta competitie, de către formația de la malul Dunării, din Călărași, după ce au fost învinși cu 2-1 de elevii lui Dan Alexa.

După  o primă repriză nula, Dunărea Călărași a deschis scorul prin Seroni în mi util 47.

În minutul 80 s-a produs surpriza neplăcută pentru bucureșteni, când Dobrosavlevici a majorat avantajul pe tabela pentru echipa sa.

Promovat de la echipă a două, Dumitru a readus FCSB în meci, din pacate, reușita lui a venit prea târziu, în minutul 88, când misiunea ros-albastrilor era extrem de dificilă.

Așadar FCSB paraseste Cupa României după ce pierde la Călărași cu 2-1.