Etapa de coșmar pentru Real si Barça! Catalanii s-au făcut de râs după ce au condus, iar Real pierde la scor de reprezentare.

Etapa de foc cu multe surprize neașteptate în La Liga, unde Barcelona a fost învinsă de la micuța Laganes după ce a condus cu 1-0 din minutul 12 când Coutinho a deschis scorul.

În partea secundă Messi si compania au trăit un suc de nedescris după ce El Zhar a egalat în minutul 53, iar un minut mai târziu, Oscar a dat lovitura si Laganes a preluat conducerea

Din pacate pentru Barça, meciul s-a terminat 2-1 pentru micuța formație din Laganes, însă aceasta își păstrează poziția de lider în clasament.

Real Madrid prestație rușinoasă la Sevilla

De partea cealaltă, Real a suferit cea mai drastică înfrângere, 3-0 in compania Sevillei.

madrid sevilliaAndress Silva reușește în numai 20 de minute o dublă spectaculoasă iar Realul fin Madrid pare de nerecunoscut. Mai tragic pentru formația din capitala Spaniei a devenit faptul că până la pauză a mai încasat o lovitură, in minutul 39 când Ben Yedder înscrie de la marginea careului.

Astfel Sevilla reușește să intre la cabine cu un nesperat 3-0, scor ce pune defapt capat partidei.

Pana la fluierul final Benzema si compania au încercat de mai multe ori să revină în meci, însă apărarea betonata a gazdelor a provocat o înfrângere usturătoare galacticilor.

Real Madrid pierde cu 3-0 in fata Sevillei si isi pastteaza totusi pozitia secunda in La Liga la egalitate de puncte cu Barcelona.