F.C. Voluntari bate Chindia cu un eurogol marcat de Balaur.

În prima manșă a barajului de menținere/promovare disputată între F.C.Voluntari și Chindia Târgoviște, ilfovenii au reușit să câștige la limită pe teren propriu, în compania formației de liga secundă, scor 1-0 grației reușitei fundașului Ionuț Balaur din minutul 79′.

Târgoviștenii au inceput bine partida nearătând teamă față de adversar, scorul rămânând neschimbat până la pauză, însă în repriză a doua, băieții lui Adrian Mutu și-au amintit că joacă pe proproa arena si au amenințat în mai multe rânduri poarta Chindiei prin Bălan și Răuță.

În minutul 79, Costin Lazăr creează o fază spectaculoasă, îl pierde pe drum pe Neguț și îi pasează în centru lui Ionuț Balaur care prinde un super șut cu exteriorul direct la vinclul porții deschizând scorul.

Astfel Voluntari câștigă primul meci ale acestei duble manșe, însă vor avea parte de un adevărat infern la returul din cetatea Chindiei.