FCSB zdrobeste un adversar facil fără să primească gol

In partida retur FCSB a reușit să se impună de o manieră clara,in fata celor de la Rudar Velenjie cu un scor pe placul suporterilor ros-albastrilor 4-0.

Tănase a deschis scorul din penalty in minutul 23, 1-0 fiind si scorul cu care s-a intrat la cabine.

Posesia copleșitoare a elevilor lui Nicolae Dică a dat roade din nou,in minutul 49 când Morutan a înscris primul său gol european pentru FCSB.

Coman si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor in minutul 68, iar forța stelistilor nu s-a oprit aici, Benzar stabilind scorul final 4-0 după o fază lucrată foarte bine la antrenamente, punctând in ultimul minut de prelungire.

Aseara FCSB lui Gigi Becali se califica mai departe in turul 3 al Europa League unde va da piept cu croații de la Hajduk Split.