Germania de nerecunoscut – Olanda demonstrează încă o dată că nu întâmplător ocupă locul întâi în Grupă

Germania si Olanda s-au duelat în partida retur a Nations League, meci în care „portocala mecanica” a revenit incredibil în ultimele minute de joc și a scos un egal prețios după ce fusese condusă cu 2-0.

Nemții au deschis repede scorul, când Werner a sutat imparabil în minutul 9 al partidei .

Scorul a fost majorat de Sane in minutul 27 care a si stabilit scorul pauzei.

Olandezii nu s-au dat înfrânti si au stricat sărbătoarea nemților în finalul jocul vand a reușit să egaleze surprinzator prin Prommes (85′) si Van Dijk (99’+1).

Așadar Germania termina la egalitate scor 2-2 meciul cu Olanda si rămâne pe ultimul loc al grupei cu 2 puncte,în timp ce Olanda se situează pe prima poziție cu 7 puncte.