Ianis Hagi, decisiv în victoria cu Poli Iași; Viitorul castiga cu 2-1 in Moldova.

Poli Iași a fost învinsă de Viitorul lui Hagi, pe teren propriu scor 2-1 pentru constanțeni care au urcat pe locul secund cel puțin pentru un moment.

Moldovenii s-au vazut condusi în minutul 19 când Ianis Hagi a reușit să puncteze cu o super executie.

Andrei Cristea a restabilit egalitatea transformând un penalty contestat vehement de managerul Gica Hagi, in minutul 42 și Iasul se mulțumea cu un egalat la pauză, însă Ianis Hagi, și- dovedit încă o dată clasa, marcând intr-un moment psihologic, care le-a pis moralul la pământ moldovenilor.

În partea secundă Viitorul a mai trecut in cateva randuri pe lângă majorarea scorului, însă tabela a rămas nemodificate până la fluierul final al centralului.

Așadar Poli Iasi este învinsă de Viitorul Constanța, scor 2-1, jucătorii lui Hagi ocupând locul secund al clasamentului Ligii 1.