Inter Milano merge „ceas” în serie A / Lazio, neputincioasă pe teren propriu

Lazio a primit vizita celor de la Inter Milano, intr-o partida dominata cap-coada de milanezi.

Inter a deschis scorul în capitală prin Icardi în minutul 28, urmând ca în finalul primei părți, Brozovici sa majore avantajul pe tabela de marcaj, în minutul 44.

După pauză, Lazio a revenit ceva mai determinată de la cabine, arătând dorința de a marca în mai multe rânduri, însă fără rezultate, mai mult, Inter a mai lovit o dată prin acelasi Icardi care realizează dublasi astfel ii provoacă lui Lazio o înfrângere usturătoare cu 3-0.

Așadar Lazio pierde 3-0 pe teren propriu în fața noului Inter, si ocupa locul 4 cu 18 puncte, în timp ce Milanezii se clasează pe locul secund cu o zestre de 22 de puncte.