Juventus pune ”diavolii roșii” la respect / Niciun gol încasat de torinezi în primele trei etape

Manchester United a suferit o înfrângere la limita în fața lui Ronaldo si compania, pe teren propriu, scor 1-0.

Juventus a deschis scorul prin Dybala în minutul 17 ca apoi, 10 minute mai târziu, Cristiano Ronaldo sa trimita un șut aproape imposibil de parat, pe care De Gea l-a respins cu greu din vinclul portii „diavolilor roșii”.

Repriză secundă a fost domniță de gazde, care au trecut in mai multe rânduri pe lângă egalare prin Mata si Rashford, însă fără rezultate care sa modifice tableta de marcaj.

Așadar Juventus Torino castiga limita scoti 1-0 si Mourinho e tot mai aproape să-i părăsească pe britanici

Cu această victorie, bianco-nerri ocupă prima poziție cu 9 puncte, maxim din cele 3 partide jucate până acum, in timp ce Manchester United se află pe locul secund cu 4 puncte.