Messi a strălucit din nou, Barcelona făcând un adevărat show cu olandezii de la PSV

Barcelona a făcut instructie cu olandezii de la PSV pe teren propriu, in prima partida a grupei A Champions League.

Prima parte a jocului nu s-a ridicat la nivelul unui meci arat de important, cu toate astea Messi a preluat inițiativa si a deschis scorul în minutul 34 stabilind si scorul pauzei.

Asediul catalanilora continuat în partea secundă, când olandezii au cedat în fața unei forțe a Europei precum Barcelona.

Dembele a majorat avantajul în minutul 74, meciul devenind mult mai usor.

În minutul 75, Messi a iesit la rampa reușind dubla, schitând un neverosimil 3-0 si PSV se scufundase în totalitate.

Olandezii au mai fost „ înjunghiati” în minutul 78 când același Messi a lovit din nou fiind intr-o forma caracteristica de zile mari în care argentinianul a strălucit cu o tripla formidabilă în victoria de pe teren propriu .

Așadar Barcelona învinge PSV cu 4-0, grație triplei de aur a lui Messisi reușita lui Dembele, ocupând prima poziție după prima runda.