Mitriță și Martic văd roșu, iar Universitatea Craiova are din nou probleme cu trupa lui Neagoe

Sepsi Sf. Gheorghe a reușit să obțină un punct în deplasarea din capitala Olteniei.

În minutul 28, Fedele ratează o lovitură de la 11 metri și pierde astfel ocazia de a-si trece echipă în avantaj pe tabela. Cu toate astea, oaspeții reusesc sa înscrie în minutul 38 prin Karnitskiy si Sespsi intra la cabine în avantaj.

Repriza  secundă incepe destul de prost pentru olteni, când Mitrita vede două cartonașe galbene în 5 minute si isi lasa echipă în inferioritate.

Elevii lui Mangia au reintrat în joc în finalul meciului când Burlacu a restabilit egalitatea cu golul din minutul 83.

În ultimele minute, Craiova mai pierde un jucător, Martic primind si el cartonasul roșu.

Așadar Universitatea Craiova termina la egalitate 1-1 jocul cu Sepsi Sf. Gheorghe si ocupa pozitia a treia  cu 26 de puncte, în timp ce oaspeții se află pe locul 7 cu 20 de puncte.