Polonia OUT de la mondiale după primele două etape

Columbia a administrat Poloniei o înfrângere usturătoare care o trimite acasă după aceste meci in care Lewandowsky si compania au jucat dezastruos.

În minutul 40 Mina deschide scorul  și columbienii intra la cabine în avantaj.

Pe fondul unui joc foarte slab, Polonia buna reușit să prea pâna mari pericole la poarta Columbiei, mai mult de atat, Falcao ii îngroapă de tot in minutul 70, cand trimite mingea in poarta cu exteriorul pe lângă goalkeeper-ul polonez.

Cuadrado spulbera de tot orice vis al adversarilor in minutul 75 cand J. Rodriguez il vede excelent pe colegul său in parte dreaptă, si îl angajează intr-o cursă nebună acesta reușind să ducă scorul la 3-0 și Polonia se poate apuca sa isi faca bagajele .

Columbia 3-0 cu Polonia si câștigă primele puncte la această ediție a Turneului Final.