PSG distruge A S Monaco in super-cupa Franței

Meci superb in Super-Cupa Franței, unde PSG a dispus de AS Monaco intr-un meci cu multe goluri, cu 4-0.

Di Maria a deschis scorul în minutul 33 cu un șut imparabil, iar 7 minute mai tarziu, Nkunku a majorat avantajul parizienilor, stabilind scorul pauzei, 2-0, intr-o prima repriză in care jucătorii din Principat nu au pus în pericol poarta PSG-ului.

• Dupa pauza, Weah si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor in minutul 64, in urma unei posesii copleșitoare a formației din capitala Franței.

In jocul celor care la As Monaco, s-a instalat resemnarea s-a, însă Di Maria a mai lovit o data in minutul 2 de prelingiri, acesta hotărand soarta partidei încheiată 4-0 pentru PSG.

Așadar parizienii castiga Super-Cupa Franței cu un scor surprinzător,după un meci spectaculos cu multe ocazii de a se inscrie.