Recital de gală cu Ronaldo în prim-plan. Remiză spectaculoasă între Spania si Portugalia.

Partida disputată aseară între Portugalia si Spania s-a dovedit a fi una încântătoare în care s-au duelat fotbaliști cu experienta celui mai înalt nivel.

Încă din startul meciului, se anunța a fi o luptă desăvârșită pentru obținerea celor trei puncte puse la bătaie în templul la Soch, când C. Ronaldo transformă în stil de mare clasa o lovitură de la 11 metri , modificând tabela în minutul 4.

Ibericii au readus egalitatea în minutul 24 cand D. Costa a prins un șut formidabil, bucuria fiind de scurtă durată, deoarece Ronaldo a prins o zi mare și îi mai „ curentează „ o dată pe Ramos și ai lui,scorul pauzei fiind 2-1 pentru portughezi.

Recitalul de goluri nu avea să se oprească aici astfel încât calitatea jucătorilor au ridicat calitatea partidei.

• Costa marchează o dublă in minutul 55 când își etalează calitățile de vârf de careu veritabil si astfel Spania revine în meci . Nebunia s-a declanșat 3 minute mai târziu cand Nacho și-a adus echipa pentru prima dată în avantaj.

Cu toate acestea, C. Ronaldo transformă impecabil o lovitură liberă din afara careului și hatrick-ul portughezului umbreste toate speranțele spaniolilor in minutul 89 iar „lucitanii” scot un egal in fața Spaniei datorită formei excepționale pe care o traversează șeptarul Realului.