Ripensia le „suflă” victoria clujenilor la ultima fază a jocului

Cluj a obținut doar un egal în deplasarea de pe Dan Paltinisanu,acolo unde Ripensia Timișoara l-a stricat bucuria ardelenilor la ultima fază a meciului, egaland pe tabela, scor 1-1.

Elevii lui Falub au făcut o primă repriză modestă cu foarte puține ocazii de a marca, irosite de Goga.

Cu toate astea, in minutul 41, atacantul studenților a reușit să înscrie la o fază în care a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma contactului cu bara portii rupensiste.

În partea a două, Ripensia a iesit la joc si a dominat în totalitate reprizarepriza secundă.

Eforturile banatenilor au fost răsplătite în minutul 90’+2, când Dumiter a egalat la ultima fază a meciului,astfel incat U. Cluj pierde cele 3 puncte .

Se termina 1-1 si ardelenii ocupă locul 5 cu 24 de puncte în timp ce Ripensia se află doar pe poziția 14 cu numai 13 puncte.