România scoate un egal nesperat în fața Serbiei

Nationala Romaniei a susținut al doilea meci din cadrul Cupei Națiunilor, de această dată în deplasare cu Serbia pe terenul celor de la Partizan Belgrad, unde a reușit să scoată un egal uriaș în compania unui adversar puternic.

Mitrovic a marcat în minutul 28 stabilind si scorul pauzei. Imediat după startul părții secunde, Stanciu a readus echipă noastră în joc transformând cu brio o lovitură de la 11 metri.

Sârbii au preluat din nou conducerea pe tabela când același Mitrovic a reușit dublat.

Băieții lui Contra nu s-au lăsat prada sârbilor  astfel încât, Țucudean a înscris si el pentru un scor final de la 2-2.

Așadar România aduna o zestre de 2 puncte după primele două jocuri , după ce în primul joc, cel cu Muntenegru a obținut un egal alb 0-0.