Ronaldo, decisiv în deplasarea de la Empoli

Juventus a reușit să întoarcă scorul în deplasarea de la Empoli, după ce la pauza, gazdele aveau avantajul minim pe tabela si obține o victorie meritată 2-1.

Empoli a reușit să producă surpriza prin golul lui Kaputo din minutul 28, în ciuda asediului liderului care a trecut pe lângă gol în mai multe situații.

• În partea a doua a jocului, C. Ronaldo restabilește egalitatea când transforma impecabil un penalty în minutul 54.

Super starul torinezilor a reușit dublă în minutul 80 cu o super executie care l-a lăsat mască pe portarul gazdelor, căruia nu i-a mai rămas decât să scoată mingea din plasa portii.

Așadar Juventus castiga cu 2-1 dupa ce intoarce scorul, si ocupa in continuare prima poziție a clasamentului Seria A, cu 28 de puncte, de partea cealaltă, Empoli rămâne pe locul 18 cu 6 punct.