Sepsi se impune la malul mării și egalează Viitorul lui Hagi la puncte

Trupa lui Gheorghe Hagi a fost învinsă, pe teren propriu, la Ovidiu de Sepsi Sf. Gheorghe intr-un meci foarte disputat.

Oaspeții au deschis scorul în  minutul 7 prin Drăghici, însă Luchin a adus liniștea în tabăra lui Hagi 6 minute mai târziu, stabilind si scorul primei reprize 1-1.

În partea secundă, este introdus Mensah care a reușit să înscrie în minutul 67.Spectacolul a continuat la Ovidiu, astfel încât Tudor Baluta a readus egalitatea pe tabela în minutul 82 cu o super executie.

Cand toată lumea părea să se mulțumească cu egalul, Tandia trec de în cont toate cele puncte cu reușita din minutul 86.

Așadar Sepsi bate la Ovidiu pe Viitorul lui Hagi, scor 3-1 și urca pe locul 5 cu 19 puncte, la egalitate cu adversarul de astăzi pe care l-a depășit datorită situației din clasament.