SOC la Mondial / Germania eliminata de Coreea de Sud

În grupa F lucrurile au stat cel puțin ciudat prin prisma faptului că Germania A fost învinsă de Koreea de Sud in ultimele minute ale partidei si nu prinde decât un rușinos loc 4 la această ediție a Turneului Final .

Diferenta dintre cele doua echipe o face golaverajul care o clasează pe Koreea de Sud pe locul 3 peste catigatoarea ediției trecute a CM.

Germania a fost ucisă în minutele 93 și 95 de către Kim-Young Gwon respectiv Song Heun-Min.

• Așadar nemții părăsesc rușinos Campionatul Mondial cu doar 3 puncte adunate în meciul cu Suedia.

suedia mexicDe partea cealaltă in celalalt meci al Grupei F Suedia a spulberat Mexicul cu un neverosimil 3-0 toate cele reușite venind dupa pauza prin Augustinsson in minutul 50, Granqwist in 63 din lovitură de pedeapsă, scorul final fiind stabilit de autogolul Alvares din minutul 88.

Cu toate astea ambele reprezentative se califica mai departe in fazele superioare ale CM2018., cu cate 6 puncte fiecare.