Super EL CLASICO pe Nou Camp – Barcelona o distruge pe Real cu 5-1

Barcelona a prins o zi mare, acasa, pe Nou Camp în fața unui stadion plin până la refuz, in confruntarea cu rivala de o viața, Real Madrid.

Coutinho a deschis repede scorul în minutul 11, ca mai apoi, Suarez sa dublsze avantajul catalanilor din penalty în minutul 30, iar galacticii s-au văzut nevoiți să alerge după egalare intr-un meci în care Barcelona a demonstrat că se descurcă si fara starul Messi, accidentat la mana.

După pauză, Marcelo Marcel a redus din diferență si a readus Realuln joc în minutul 51, însă Suarez a iesit la rampa si a reușit un super hatrick cu reușitele din 73′ n si 83′ după ce marcase si în prima repriză.

Real Madrid a fost de nerecunoscut prin prestația Sa,astfel încât Vidal a pus cireasa pe tort în minutul 87 pentru un incredibil 5-1.

Așadar Real Madrid pierde pe Camp Nou cu 5-1, si coboară pe locul 9 cu 14 puncte, în timp ce catalanii se poziționeaza pe locul 1 cu 21 de puncte.