Victorie uriașă în cinstea lui Ilie Balaci pe „Oblemenco”

Aproximativ 30000 de suflete l-au omagiat pe cel care a fost Ilie Balaci în victoria uriașă pe care CS. Universitatea Craiova a obtinut-o în fața celor de la FCSB cu scorul de 2-1.

Prima repriză a fost marcată de momentul emoționant din minutul 8 când nocturna s-a stins pe „Oblemenco” iar suporterii oltenii au aruncat cu flori pe terenul de fotbal.din pacate pentru elevii lui Mangia, in acel moment stelistii se bucurau de autogolul  lui Kelic care a trimis nefericit în proprie poarta o respingere mai puțin inspirată a portarului craiovean.

În partea secundă, Bărnuț il servește perfect pe Koljic care egalează în minutul 49 și declanșează vulcanul din Banie.

Asediul oltenilor a continuat astfel încât, in minutul 73, Fedeleîntoarce rezultatul cu o super executie de la 25 de metri . Pe final, bosniacul Koljic a ratat un penalty si scorul s-a terminat 2-1 in favoarea Craiovei.

Așadar FCSB pierde în Oltenia cu scorul de 2-1 si suferă astfel a doua înfrângere consecutivă în campionat.

CS.Universitarea urca pe locul 5 cu 19 puncte în timp ce elevii lui Dica raman pe poziția secundă cu 21 la două puncte in spatele liderului CFR Cluj.