Oltenii făcură egal in Banie cu moldovenii

U Craiova – FC Botosani este partida care a deschis etapa a 3 a noului sezon de liga 1. Elevii lui Mangia nu au reușit nici de această dată sa spargă gheața și sa obtina prima victorie în campionat, alegandu-se doar cu un egal in fata botosenenilor, 2-2 pe teren propriu.

Fulop a deschis scorul în minutul 11 pentru FC Botosani, însă 10 minute mai târziu Mitrita a restabilit egalitatea pe tabela după ce a transformat impecabil o lovitură de pedeapsă.

Tot el, a izbutit dubla in minutul 35 si astfel oltenii au reușit să întoarcă scorul si sa spere ca vor obține prima victorie în aceste campionat.

Din pacate pentru Oltenii, Botosaniul nu a renunțat la lupta, iar roadele insistențelor acestora in atac au apărut în minutul 54 când Miron reușește sa inscrie din nou in poarta Craiovei, scorul rămânand egal pana la ultimul fluier al arbitrului.

Așadar moldovenii pleacă cu un punct prețios din Oltenia, Universitatea așteptând in continuare prima victorie care întârzie să apară.